Şirket Kültürü

“Bizim işimiz insanları mutlu etmek”

Şirket Kültürü

“Bizim işimiz insanları mutlu etmek”

Yolcu360 her şeyden önce bir aile ve bu ailenin etrafında buluştuğu kelime mutluluk. Kendi içimizde mutluluğu sürdürülebilir hale getirmek için şirket kültürümüzü oluşturan temel değerler belirledik. Bu temel değerleri mümkün olduğunca misafirlerimize, çözüm ortaklarımıza ve tüm çevremize yansıtmaya çabalıyoruz. İşte bizim için Yolcu360 markasının altını dolduran o 10 temel değer:

1. Mutlu ol ve insanları mutlu et

Güne mutlu, pozitif başlayın ve bunu paylaşmaktan kaçınmayın. Konuştuğunuz herkesin mutlu olmasını sağlayın. Mutluluk en sevdiğimiz bulaşıcı hastalık ?

2. Sıkı çalış, açık konuş ve dürüst ol

Yaptığınız her ne olursa olsun, %100’ünüzü vermeden huzurlu olamazsınız. Söylemek istediklerinizi yuttuğunuz bir ortamda özgüven sahibi olamazsınız. Dürüst olmadığınız zaman ise kendinizle barışamazsınız. Huzurlu, özgüvenli ve kendinizle barışık olun.

3. Basit ve zarif düşün

Çözüm odaklı olmanın en kolay yolu karmaşıklıktan ve kabaca düşüncelerden arınmaktır. Sizi varmak istediğiniz noktaya en basit şekilde ulaştıracak yolları seçin ve bunu yaparken zarif olun. 

4. Mütevazı ve cömert ol

İnsanlar böbürlendiklerinde kendilerinden uzaklaşırlar. Kendinizden uzaklaşmayın mütevazı olun. Aile ve aidiyet duygunuzu yitirmeyin. Paylaşıma açık olun ve sizden beklenenden fazlasını verin. Yapabilecekleriniz konusunda cömert olun.

5. Saygı duy ve saygı uyandır

Kimseye saygınızı yitirmeyin. Herkese saygı çerçevesinde yaklaştığınızda herkesin de size saygı duyduğunu göreceksiniz. İnsan ilişkilerinde sahip olabileceğiniz en büyük değer budur.

6. Erteleme ve çözüm üret

Bir sorunla karşılaştığınızda korkmayın, geri adım atmayın ve ertelemeyin. Yarın bir bilinmezliktir, bugün elinizdeki tek zamandır ve çözüm üretmek için beklemek size kaybettirir. Sorumluluk alın ve sorunu çözmek için hızlı hareket edin.

7. Asla yapamam ya da imkansız deme

Denemeden bir şeyi yapamayacağınızı ya da bunun imkansız olduğunu bilemezsiniz. Denemekten korkmayın belki de sandığınız kadar zor değildir.

8. Farklı ol ve beklenmeyeni yap

Sürünün sıradan bir üyesi olmayın. Farklı olun, farklılığınızı hissettirin. Sizden beklenmeyeni yaparak insanları şaşırtın. Kimsenin size “Çok sıradan” demesine izin vermeyin.

9. Bugün başla

Tüm bunları yapmak için “Yarın olsun bakarız” demeyin. Hemen şimdi başlayın. Belki de yarın diye bir şey yoktur.

10. Yapılmış olan mükemmel fikirden daha iyidir

Ve unutmayın mükemmel fikri tasarlamaktansa bir fikri hayata geçirmek size zaman kazandırır. Hata yapmayı göze alarak adım atın. Hayat zaten hatalarımızdan aldığımız derslerden ibarettir.

İnsan Kaynakları

Yolcu360 İnsan Kaynakları ile ilgili diğer sayfalarımıza aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.