Yolcu360 Sosyal Sorumluluk Projeleri

 

Theodora Sevgi Doktorları

Yolcu360 olarak hastanelerde uzun süre tedavi gören çocuklarımızı sanatçılar eşliğinde eğlendirerek mutluluk dağıtan Theodora Vakfı’na sponsor olduk. Theodora Vakfı’nın Sevgi Doktorları, halihazırda sekiz ülkenin hastanelerinde faaliyetlerini sürdürmekte ve her yıl binlerce çocuğa kahkaha ve neşe armağan ediyor.


Proje kapsamında Bahçelievler Fizik Tedavi Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi gören çocuklar 1 ay boyunca her hafta sevgi doktorları tarafından ziyaret edilecek.


Biz de ‘gülmek güç verir’ diyerek soluğu çocukların yanında aldık. Sevgi Doktorları ile birlikte, hastanede uzun süreli tedavi gören çocuklarımızı ziyaret ederek kahkahalar eşliğinde oyunlar oynadık. Her gülücük bugüne güç verirken geleceğe dair bir umut oldu… Dr. Kaptan eşliğinde bu defa televizyonları kapatıp hayallere kapı araladık. Reçetemize ise gülücük yazıldı 🙂

 

Sokak Hayvanlarına Yardım Projesi

Yolcu360 insanları mutlu etmeyi ve dünyayı daha yaşanabilir hale getirmeyi amaçlıyor. Bu sebeple sosyal sorumluluk kapsamında farklı çalışmalar gerçekleştiriyor. 2018 yılı içerisinde sokak hayvanlarına el uzatan Yolcu360, İstanbul’un farklı noktalarına yerleştirdiği kedi evleriyle kış aylarında küçük dostlarımızın daha güvende ve sıcakta barınmalarına yardımcı olmaya çalıştı.


2019 yılında ise barınaklarda gıda desteği ihtiyacı olan köpekler için bir bağış kampanyası düzenleyen Yolcu360, toplanan bağışları birinci elden barınaklara teslim ederek küçük dostlarımızın yanında yer aldı. 

ÇakbiPati ve Ormanamama gibi derneklerle birlikte sokak hayvanları için yeni projeler geliştirmek adına sürekli çalışmalar yapan Yolcu360, yakın gelecekte başka sosyal sorumluluk alanlarında da fayda sağlayıcı roller üstlenmek için hazırlıklarını yapmakta.

Araç Lastiklerinden Kedi Yuvası

Araç lastiklerinden yapılmış yaratıcı ve korunaklı bir kedi yuvası! Sosyal sorumluluk projelerimize devam ediyoruz. Kış kapıdayken, Beşiktaş Belediyesi Abbasağa Parkı’nda yaşayan kedilere sıcak bir yuva olacak evi  parka bıraktık. Projelerimize destek veren herkese çok teşekkürler!

İnsan Kaynakları

Yolcu360 İnsan Kaynakları ile ilgili diğer sayfalarımıza aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.